Wielokulturowość w biznesie się opłaca - trwa kolejna edycja akcji Razem w Pracy - Working Together

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Różnorodność kulturowa w biznesie może przynosić wiele korzyści. To nie tylko oznaka tolerancji, otwartości i równości, ale także zysk biznesowy pozwalający na rozwój pracowników i poszerzanie swoich kompetencji i wiedzy w oparciu o modele biznesowe z różnych państw. O tym, jak wiele można zyskać zatrudniając obcokrajowców w polskich firmach mówi akcja #RazemWPracy (ang. #WorkingTogether) organizowana przez ABSL.

Akcja odbywa się w całej Polsce, w tym także w Poznaniu. To druga edycja inicjatywy, która prezentuje korzyści płynące z obecności zagranicznych pracowników w polskich firmach. Skierowana jest przede wszystkim do pracowników sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Pracownicy sami przyznają, że wielokulturowe środowisko w pracy pozwala na rozwijanie swoich kompetencji i wiedzy, przy jednoczesnym poznawaniu nowych kultur także na poziomie społeczno-prywatnym.

„Pracując w międzynarodowym środowisku nauczyłam się bycia cierpliwą oraz miłą i uprzejmą dla wszystkich. Różnorodność, którą zapewnia środowisko międzynarodowe, uczy, jak być tolerancyjnym, patrzeć na rzeczy z różnych perspektyw, czyni cię bardziej ambitnym i zorientowanym na cel. Dzięki wyzwaniu, jakim jest dostosowanie się do wymagań nowych krajów i różnic kulturowych, twój profesjonalizm rozwija się bardzo szybko.”
Marina Zlobina, John Deere oddział w PoznaniuFirmy, które biorą udział w akcji podczas jej trwania organizują debaty i warsztaty na temat różnorodności, a także spotkania integracyjne, targi i kiermasze.

Jak przyznają pracodawcy, zatrudnianie obcokrajowców w polskich firmach podnosi również ich konkurencyjność, ponieważ mogą pochwalić się szerszym zasobem kreatywnych pomysłów, które często wywodzą się ze znajomości świata i rozwiązań biznesowych w innych państwach. Łatwiej jest także nawiązać współpracę międzynarodową.

Eksperci podkreślają, że zagraniczni pracownicy to również szansa na uzupełnienie „luki pracowniczej” i rozwiązanie problemu pracodawców poszukujących pracowników, których brakuje na polskim rynku pracy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA