Rozpoczęło się New Education Forum

Autor: Marta Kotecka fot. UMP
REKLAMA

Wiele dyskusji na temat edukacji i rynku pracy, a także wyjątkowi goście i liczne warsztaty - to wszystko czeka uczestników międzynarodowego New Education Forum. Przez dwa dni specjaliści w omawianych dziedzinach spotykać się będą w gościnnych progach Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

To już kolejna, druga odsłona New Education Forum. W tym roku jej motywem przewodnim są "Kompetencje XXI wieku i wyzwania edukacji. Samorząd - Pracodawca - Oświata". Forum rozpoczęli przedstawiciele organizatorów wydarzenia: prof. Andrzej Stelmach - dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania (trzecim z organizatorów jest Centrum Innowacyjnej Edukacji). Podkreślali oni, jak ważna jest możliwość rozmów o edukacji i rynku pracy.

"Proces globalizacji i jednocześnie regionalizacji, zwiększona mobilność pracowników, wielokulturowość, a także wielojęzyczność spowodowały, że system edukacji stanął przed nie lada wyzwaniem. Nie można nie zauważyć problemów dotyczących nierównego traktowania, dyskryminacji czy wykluczenia we wszystkich sferach życia społecznego. O tym warto i trzeba rozmawiać”
Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta Poznania

W Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w czasie dwóch dni New Education Forum nie zabraknie wyjątkowych gości. Podczas pierwszego, czwartkowego spotkania, paneliści m.in. Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty UMP, Joanna Bochniarz, prezes Centrum Innowacyjnej Edukacji, Jorge Gimeno Pawlowski z Atland Consulting, Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki z Wielkopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, rozmawiali o tym, jak zarządzać polityką w kwestii edukacyjnej i jak właściwie współpracować pomiędzy biznesem, oświatą i władzami lokalnymi. Uczestnicy zastanawiali się też nad tym, jak, szczególnie młody człowiek, powinien poruszać się na rynku pracy, jak wygląda idealny pracownik i w jaki sposób oświata ma sprostać wyzwaniom ery cyfrowej. W piątek, w drugi i jednocześnie ostatni dzień New Education Forum natomiast, odbędą się zajęcia m.in. z efektywnego pozyskiwania funduszy europejskich

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA