Poznań zainaugurował program "Ciepło dla Miast"

Autor: Marta Kotecka fot. UMP
REKLAMA

Wiadomo, jak ważne jest nieustanne przeciwdziałanie przez współczesne miasta zmianom klimatu. Nie mniej istotne wydaje się jednak zwiększanie świadomości mieszkańców w tej tematyce oraz ich aktywny udział w najróżniejszych inicjatywach. Właśnie taką jest program „Ciepło dla Miast”.

„Ciepło dla Miast” to nowoczesna propozycja edukacji dla zrównoważonego rozwoju w miastach. Uroczysta inauguracja poznańskiej edycji projektu odbyła się 16 października. Ma na celu wypracowanie wraz z mieszkańcami i lokalnymi liderami rozwiązań, odpowiadających na najbardziej pilne wyzwania ekologiczne, przed którymi stoją miasta, jak np. schładzanie miast w trakcie fal upałów czy poprawa jakości powietrza.

Projekt skierowany jest do wszystkich, choć najbardziej może zainteresować młodsze pokolenia. Wszystko dlatego, że bazuje on na innowacyjnym narzędziu edukacyjnym Ecocraft, który jest ekologicznym odpowiednikiem popularnej gry Minecraft. W wirtualnej odsłonie w trzech lokalizacjach istotnych dla środowiskowego rozwoju miasta - w Starym ZOO oraz w okolicach dwóch szkół, przy ulicy Krakowskiej 10 i Prądzyńskiego 53 - uczestnicy zaprojektują zrównoważoną, zieloną przestrzeń odporną na zmiany klimatu. Wezmą też udział w warsztatach edukacyjnych. Otrzymają wtedy garść inspiracji na temat rozwiązań z Europy i świata, nauczą się także przekształcać wybrane tereny na bardziej zielone i efektywne energetycznie.

Ważnym elementem będzie konkurs skierowany do dzieci i młodzieży oraz miejskich aktywistów, organizacji pozarządowych i liderów, gdzie będą mogli podzielić się swoimi pomysłami na zielony rozwój miasta. Szczegółowe informacje o programie, w tym aktualne informacje o zapisach na październikowe warsztaty  dostępne są na stronie internetowej projektu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA