Powiat poznański rozda mieszkańcom czujki czadu

Autor: Marta Kotecka fot. powiat poznański
REKLAMA

Jak powszechnie wiadomo, niewidoczny i bezwonny tlenek węgla to często śmiertelne zagrożenie dla życia człowieka. Powiat poznański wraz z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu po raz szósty organizują konkurs, w którym do wygrania jest najprostszy sposób na jego wykrycie - czujka czadu.

„Cichy zabójca”, jak często nazywany jest tlenek węgla, to bardzo niebezpieczny, silnie trujący gaz. Zaczadzenie nim w ciągu kilku minut lub godzin może zakończyć się śmiercią. Dlatego tak ważne jest, by wyposażyć się w specjalne czujki, które już we wczesnej fazie wykrycia czadu wydają bardzo głośny dźwięk, ostrzegający przed niebezpieczeństwem. Sprawiają one, że mieszkańcy domów mogą czuć się bezpiecznie.

Dla chcących posiadać to urządzenie jest dobra wiadomość - to nagroda w konkursie organizowanym przez powiat poznański i Komendę Państwowej Straży Pożarnej, który od 6 lat cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym czasie do mieszkańców trafiło 750 czujek, za które zapłacono 85 tys. zł. Co trzeba zrobić, aby wygrać? Należy być zameldowanym na terenie powiatu, mieć pełną zdolność do czynności prawnych lub zgodę opiekuna prawnego. Następnie trzeba wypełnić ankietę konkursową. Można ją złożyć w Starostwie Powiatowym w Poznaniu, wysłać za pośrednictwem Poczty Polskiej z dopiskiem „czujka czadu” lub wypełnić formularz elektroniczny.

Konkurs trwa do końca marca 2020 roku. W tym czasie, co dwa tygodnie w Starostwie Powiatowym, odbywać się będzie losowanie 10 czujek tlenku węgla. Szczegóły, jak również formularze konkursowe dostępne są na stronie internetowej powiatu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA