Handel ludźmi, czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji i wymuszenia rozbójnicze - długa lista zarzutów dla podejrzanych zatrzymanych przez poznańskich policjantów

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. KWP Poznań
REKLAMA

Zarzuty m.in. handlu ludźmi, wymuszeń rozbójniczych i czerpania korzyści z prostytucji usłyszeli zatrzymani podczas akcji przeprowadzonej przez poznańskich policjantów członkowie zorganizowanej grupy przestępczej sprowadzającej młode kobiety z Ameryki Południowej do pracy w agencjach towarzyskich. To efekt wielomiesięcznego śledztwa.

Funkcjonariusze poznańskiej Komendy Wojewódzkiej Policji, przy współpracy z policjantami innych jednostek i prokuratury przeprowadzili akcję rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej podejrzanej o handel ludźmi.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalono, że osoby wywodzące się z Warszawy i okolic prowadzą agencje towarzyskie na terenie województw: wielkopolskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Do pracy w nich sprowadzano młode kobiety z Ameryki Południowej.

We wtorek, 15 października, podczas przeprowadzonej akcji dokonano zatrzymania 13 osób (kobiet i mężczyzn), w wieku od 21 do 57 lat. W realizację sprawy zostali zaangażowani policjanci z różnych jednostek, w tym Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Biura Operacji Antyterrorystycznych, Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji oraz fundacja La Strada.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty: czerpania korzyści finansowych z prostytucji, wymuszeń rozbójniczych, handlu ludźmi, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowania tą grupą. Podejrzanym grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA