Zaplecze przystani w Starym Porcie gotowe. Ma służyć żeglarzom i poznaniakom

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Budowa zaplecza przystani w Starym Porcie dobiegła końca. To miejsce, które ma służyć zarówno żeglarzom, jak i poznaniakom pozostającym cały czas na lądzie. Inwestycja jest jednym z elementów akcji ożywiania terenów nadwarciańskich i promowania spędzania czasu wolnego nad rzeką.

Konstrukcja, która pojawiła się na terenie Starego Portu to stalowy kontener składający się z dwóch części. Budowa rozpoczęła się w maju i zakończyła we wrześniu, a pozwolenie na użytkowanie uzyskano w październiku. Oficjalną działalność rozpocznie jednak dopiero od przyszłego sezonu. Powierzchnia użytkowa zaplecza przystani wynosi ponad 90 m², natomiast całość zabudowy to prawie 300 m². Inwestycję dopełnia zagospodarowanie terenu w zieleń.

Zaplecze w pierwszej kolejności służyć ma żeglarzom podróżującym rzeką. W pomieszczeniach socjalno-sanitarnych znajdą oni prysznice, toalety i pralnie, z których mogą korzystać po zacumowaniu w porcie. W drugiej mogą coś zjeść, a także uzupełnić zapasy prowiantu przed dalszą podróżą.

Co ważne, zaplecze przystani ma służyć także mieszkańcom i turystom, którzy chcą spędzić czas nad rzeką. Powstanie tam punkt gastronomiczny, a dodatkową atrakcją ma być taras z widokiem na Katedrę, co ma przyciągać zainteresowanie zarówno mieszkańców jak i turystów. Całość dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaplecze to jedynie część inwestycji związanej ze zmianami w Starym Porcie, gdzie ma powstać m.in. całoroczna przystań jachtowa nad Wartą. Budowa zaplecza kosztowała ponad 2,7 milionów złotych i została zrealizowana przez firmę PROMET-BIN Borucki Sp. J. z Obornik.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA