Rozpoczęła się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF Cinema

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

W Centrum Kultury Zamek w Poznaniu rozpoczęła się 23. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych OFF Cinema. To jedno z najbardziej znanych wydarzeń filmowych w Polsce. Organizatorzy przygotowali atrakcje i pokazy na pięć kolejnych dni, aż do niedzieli.

OFF Cinema to festiwal, który jest nie tylko okazją do prezentacji różnego rodzaju filmów, ale także spotkań widza z twórcami i dyskusji na tematy związane z produkcją, jak i problemem w niej poruszanym.

To już 23. edycja wydarzenia, które jest jednym z najbardziej znanych polskich festiwali filmowych. To okazja do promocji produkcji polskich i zagranicznych współczesnej i klasycznej kinematografii i wbrew nazwie festiwalu - nie tylko dokumentalnej.

Podczas 5 dni imprezy zaprezentowane zostaną filmy konkursowe z całego świata w dwóch kategoriach. Jury konkursowe ponownie przyzna nagrody, czyli Złoty, Srebrny i Brązowy Zamek. Zwycięzca pierwszej nagrody, czyli Złotego Zamku otrzyma 15 tysięcy złotych. Druga nagroda to 10 tysięcy złotych, a za Brązowy Zamek można otrzymać 5 tysięcy złotych.

Po raz pierwszy zostaną również przyznane nagrody w kategoriach metrażu: krótkiego, a więc trwających do 30 minut oraz długiego, czyli powyżej 60 minut.

Tradycyjnie wręczona zostanie także nagroda za całokształt twórczości dla wybitnego twórcy kina dokumentalnego - Platynowy Zamek.

W programie nie brakuje także pokazów specjalnych, spotkań z twórcami, koncertów filmowo-muzycznych, wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów filmowych czy wystaw o tematyce filmowej.

Tegoroczny festiwal odbywa się od 15 do 20 października.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA