Nieuczciwe parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania będzie droższe. Kary mają zniechęcić kierowców, którzy nie płacą za postój

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Brak ważnego biletu upoważniającego do pozostawienia samochodu w Strefie Płatnego Parkowania będzie więcej kosztował nieuczciwych kierowców. Miejscy radni zgodzili się podnieść wysokość kary finansowej za takie zachowanie.

Podniesienie opłaty dodatkowej w Strefie Płatnego Parkowania nakładanej na kierowców za brak ważnego biletu upoważniającego do parkowania w Strefie możliwe jest po zmianach w prawie, jakie weszły w życie we wrześniu tego roku. Może ona wynieść maksymalnie 10% minimalnego wynagrodzenia, czyli 225 złotych.

Do tej pory niskie kary - 50 złotych - za brak ważnego biletu na parkowanie w SPP były jednym z powodów, dla którego wielu kierowców ignorowało przepisy. Dziennie ujawnianych jest około 500 tego typu przypadków.

Wyższe stawki mają zniechęcić nieuczciwych kierujących, co dodatkowo przyczyni się także do zwiększenia rotacji pojazdów w Strefie.

Po zmianach kara za parkowanie bez ważnego biletu będzie zbliżona do kary za jazdę komunikacją miejską bez biletu. Kierowcy, którzy nie opłacą postoju w Strefie Płatnego Parkowania będą musieli zapłacić aż 200 złotych kary. Kwota będzie równa zarówno dla tych, którzy nie opłacą postoju w ogóle jak i dla tych, którzy przekroczą czas parkowania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA