Jakie wynagrodzenie otrzymają radni miejscy za pracę w komisjach?

Autor: A. Karczewska fot. redakcja
REKLAMA

W czasie dzisiejszej sesji Rady Miasta Poznania radni zajmą się m.in. tym, ile będą zarabiać, a także w jaki sposób Miasto powinno zaangażować się w działania z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Omówione zostanie również m.in. międzygminne porozumienie między Miastem Poznań a gminami: Czerwonak, Pobiedziska i Swarzędz.

Posiedzenie rozpocznie się od przedstawienia projektu uchwały, która zmieni obecną dotyczącą ustalenia wysokości diet radnych Rady Miasta Poznania. Radni ustalą, jakie wynagrodzenie będzie im przysługiwać za prace w komisjach doraźnych. Według projektu, dieta za każde posiedzenie w komisji wyniosłaby:

- dla przewodniczącego 20% podstawy
- dla wiceprzewodniczącego 15% podstawy
- dla członków komisji 10% podstawy

Radni będą dyskutować również na temat ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Podczas posiedzenia zadecydują również o tym, czy w Poznaniu powstanie Rondo Honorowych Dawców Krwi. Taką nazwę miałoby otrzymać rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ul. Szwedzkiej, Franowo i dróg wewnętrznych.

Dyskusja będzie dotyczyć także m.in. porozumienia międzygimnnego pomiędzy Miastem Poznań a gminami: Czerwonak, Swarzędz i Pobiedziska w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.

Radni zajmą się również kwestią nagród i stypendiów sportowych, statutem Poznańskiego Centrum Świadczeń oraz Strefą Płatnego Parkowania w mieście.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA