Wymieniamy nawierzchnię ciągu pieszo-rowerowego na Wildzie

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Piesi i rowerzyści już wkrótce będą mogli korzystać z nowej, bezpiecznej i wygodnej drogi wzdłuż ul. Dolna Wilda. Prace związane z wymianą nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego potrwają do końca października.

Wiodąca po zachodniej stronie ul. Dolna Wilda trasa rowerowa R5 – południe zaliczana jest do głównych dróg rowerowych w Programie Rowerowym Miasta Poznania. Dzięki niej możliwy jest wygodny dojazd rowerem do centrum miasta z os. Dębina, czy też od strony Lubonia. To także uczęszczane połączenie z terenami rekreacyjnymi, szczególnie Lasem Dębińskim, dlatego z ciągu pieszo-rowerowego chętnie korzystają również piesi i biegacze. Z początkiem listopada użytkownicy tej trasy zyskają nową, równą nawierzchnię, która zostanie ułożona na odcinku od ul. Hetmańskiej do drogi dojazdowej do siedziby Aquanetu.

Prace, prowadzone przez Zakład Robót Drogowych rozpoczęły się w poniedziałek 7 października od sfrezowania remontowanego odcinka. Nowa asfaltowa nawierzchnia, zostanie wykonana do końca października. Koszt remontu to 430 tysięcy złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA