Dziś przez Poznań przejdzie marsz ludzi przebranych na czerwono. Dlaczego?

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

W niedzielę 13.10.19 r. przez miasto przejdzie Red Rebels Brigate z Extinction Rebellion. Wystartuje ok. godziny 14:00 i przejdzie przez takie miejsca jak Plac Wolności, Stary Rynek, ul. Półwiejska, okolice Targów i Bałtyk.

Czerwony ubiór uczestników reprezentuje krew istot, które każdego dnia są ofiarą masowego wymierania, a także tych, które jeszcze wymrą w przyszłości. 

Jesteśmy aktualnie świadkami wielkiego szóstego wymierania. Reprezentuje także krew istot ludzkich, a w szczególności przyszłych pokoleń, które nie mają głosu i nie mogą decydować o tym, co się stanie z tą planetą i w jakim świecie przyjdzie im żyć.
Informują organiatorzy 

Osoby w Red Rebel Brigade nie mówią, pozostają w milczeniu, dlatego na miejscu będą towarzyszyć im osoby wyjaśniające przechodniom czego są świadkami.

W różnych momentach będą się także zatrzymywać, przedstawiając różne emocje, z zamiarem rozbudzenia ich w obserwatorach i skłonienia ich do zadumy. Są to emocje takie jak strach przed katastrofą, gniew wobec bezczynności w jej obliczu, ale także miłość wobec naszej planety.

Odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące Extinction Rebellion można znaleźć w sekcji pytań i odpowiedzi na stronie: https://www.extinctionrebellion.pl/faq

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA