W trosce o zdrowie kobiet - szpital św. Wojciecha zaprasza na spotkanie z ekspertami

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Szpital św. Wojciecha i Klub Kobiet Przedsiębiorczych zapraszają na spotkanie poświęcone tematowi zdrowia i profilaktyce raka piersi. Poruszone zostaną także tematy m.in. żylaków i tarczycy. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 12 października.

Spotkanie będzie pierwszych z nowego cyklu Klubu Kobiet Przedsiębiorczych, które poświęcone będą szeroko rozumianemu zdrowiu - zarówno kobiet jak i ich rodzin.

Z uwagi na fakt, że październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, spotkanie będzie częściowo oparte na profilaktyce tego nowotworu. Uczestniczki będą mogły dowiedzieć się m.in. w jaki sposób samodzielnie badać swoje piersi, dlaczego jest to tak ważne, a także jak zdrowy styl życia wpływa na możliwości zapobiegania nowotworom.

W programie znalazły się wystąpienia lekarzy także na inne tematy. Prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński wygłosi prelekcję „Żylaki kończyn dolnych - czy to tylko problem estetyczny?” wskazując na problem, z którym zmaga się wiele Polek.

Z kolei dr n. med. Marta Nawrocka wraz z uczestniczkami zastanowi się, czy tarczyca jest „kobiecym słabym punktem”.

O kobiecych piersiach i tym czy są powodem do szczęścia czy zmartwień opowie dr n. med. Sławomir Cieśla.

Spotkanie odbędzie się w Szpitalu św. Wojciecha w sobotę, 12 października, w godzinach 9:30-14:00. Koszt uczestnictwa wynosi 123 złotych. Dochód ze spotkania zostanie przekazany na rzecz fundacji zajmującej się profilaktyką raka piersi (fundacja zostanie wybrana przez uczestniczki podczas spotkania). Bilety dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA