Nie tylko służba, ale też ludzki odruch - policjanci pomogli zagubionej seniorce dotrzeć do domu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Policja Polska FB
REKLAMA

Ludzki odruch, a nie obowiązek wynikający ze służby - w takich kategoriach można rozpatrywać zachowanie poznańskich policjantów, którzy pomogli zagubionej w mieście seniorce wrócić do domu.

Sytuację opisała kobieta będąca świadkiem zdarzenia, która przesłała list do Policji. W środę, 2 października, około godziny 20:30, zauważyła dwóch policjantów idących z seniorką wzdłuż ul. Królowej Jadwigi. Jak wynika z relacji, starsza pani zgubiła się w mieście wracając z zakupów. Policjanci słysząc historię postanowili pomóc znaleźć wraz z kobietą odpowiedni adres, jednocześnie pomagając jej nieść zakupy.

„Wzięli od starszej Pani siatkę z zakupami, użyczyli swoich ramion i wraz z nią poszli szukać (Pani była sędziwego wieku, sama bardzo wolno się poruszała). Obserwowałam dłuższą chwilę tą sytuację z łzami w oczach i jestem pełna szacunku za taki profesjonalizm. Po dłuższej chwili zauważyłam jak wchodzą do jednej z klatek na ulicy Królowej Jadwigi.”
fragment listu zamieszczonego na profilu Policja Polska


List został zamieszczony wraz ze zdjęciem m.in. na profilu Facebook Polskiej Policji. W komentarzach można znaleźć szereg pochwał pod adresem funkcjonariuszy. Wiele osób zwraca jednak uwagę na fakt, że to nie tylko dobre wywiązywanie się ze służby, a po prostu ludzki odruch policjantów. Tym samym, postawa powinna być przykładem nie tylko dla innych mundurowych, ale także osób cywilnych.

Niezaprzeczalnym jest jednak to, że zachowanie policjantów zasługuje na pochwałę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA