Zatrzymany w sprawie pobicia na ul. Dąbrowskiego może spędzić w więzieniu nawet 10 lat

Autor: A. Karczewska vid. x-news
REKLAMA

Co najmniej 10 lat może spędzić w więzieniu zatrzymany wczoraj jeden ze sprawców brutalnego pobicia w kamienicy przy ul. Dąbrowskiego.

Do pobicia doszło w maju 2019 roku. Dwóch mężczyzn bez jakiegokolwiek powodu brutalnie pobiło jednego z mieszkańców, który wszedł do budynku tuż po tym, jak sprawcy uszkodzili szklane drzwi na klatce schodowej.

Nagranie z zajścia zostało opublikowane przez policję, która poszukiwała sprawców. Dzięki m.in. sygnałom od obywateli udało się zatrzymać wczoraj jednego z mężczyzn, który ukrywał się na terenie Poznania. Jak zapewnia policja, zatrzymanie drugiego to „kwestia czasu”.

Zatrzymany usłyszał zarzuty ciężkiego uszkodzenia ciała w związku z dokonanym pobiciem oraz uszkodzenia mienia. Za zarzucane mu czyny grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

„Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała w związku z pobiciem, którego dokonał, także zarzut uszkodzenia mienia. Za tego rodzaju przestępstwa temu mężczyźnie grozi co najmniej 10 lat więzienia. Na nagraniu z monitoringu widać, że ten mężczyzna w ręku trzyma przedmiot, który do złudzenia przypomina broń palną, ale przynajmniej na razie takiej broni nie zabezpieczyliśmy. Prowadzimy poszukiwania drugiego z podejrzanych. Wiemy, kto to jest. Aktualnie nie przebywa on pod adresami, pod którymi spodziewalibyśmy się go zatrzymać”
mł. insp. Andrzej Borowiak, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA