"Znani nieznani. Polacy światu" - wyjątkowa wystawa na lotnisku Poznań-Ławica

Autor: A. Karczewska fot. Marta Kotecka
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Na lotnisku Poznań-Ławica można oglądać wystawę przygotowaną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polską Akademię Nauk "Znani nieznani. Polacy światu". Przybliża ona sylwetki ponad 40 osób pochodzenia polskiego, które zasłynęły swoimi osiągnięciami na świecie, jednak często nie są kojarzone z Polską. Wystawa dostępna jest w hali check-in poznańskiego portu.

Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce w czwartek, podczas podpisania porozumienia ws. pomocy repatriantom. W wydarzeniu uczestniczył m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Na specjalnie przygotowanych planaszach ukazano sylwetki 44 Polaków, którzy musieli opuścić ojczyznę i udać się do Kazachstanu, na Syberię, do USA, Kanady, Peru czy Ekwadoru, a tam osiągnęli sukces w dziedzinie naukowej, biznesowej, artystycznej czy postępu technicznego. To Polacy, którzy zapisali się w historii świata, jednak często nie istnieją w świadomości ludzi jako osoby pochodzenia polskiego.

Inicjatywa ma nie tylko przybliżyć ich sylwetki, ale także uświadomić Polakom, jak wielu znanych twórców, odkrywców czy osób biznesu związanych jest z państwem polskim.

Wystawa dostępna jest w hali check-in na poznańskim lotnisku. Można ją oglądać do 23 października 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA