„Skończmy ze smogiem w Poznaniu” - rozpoczęły się kontrole kominów mieszkańców przy użyciu drona

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
8
REKLAMA

W środę rozpoczęły się pierwsze kontrole realizowane w ramach projektu „Skończmy ze smogiem w Poznaniu”. To zadanie wybrane przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2019 roku. Kontrole odbywają się przy użyciu drona.

Projekt „Skończmy ze smogiem” uzyskał poparcie mieszkańców w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2019. Polega on na przeprowadzaniu kontroli, zarówno tradycyjnych jak i przy użyciu drona w zakresie zadymienia w danej okolicy, a także wymianie pieców w miejskim zasobie lokalowym. Działania skupiają się przede wszystkim na rejonie Starego Miasta, Jeżyc, Wildy i Łazarza.

Kontrole w ramach realizacji projektu rozpoczęły się wczoraj. Wykonywane są przeloty dronem wyposażonym w urządzenia pomiarowe analizujące dym z kominów budynków jednorodzinnych. Sprawdzane są szczególnie te nieruchomości, co do których strażnicy miejscy mają wątpliwości w zakresie spalania w piecach materiałów i substancji niedozwolonych.

Badania wykonywane będą przy współpracy ze strażą miejską do końca roku. Pozwala to na łatwiejsze namierzenie i ukaranie sprawców pogarszania jakości powietrza w okolicy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA