Nowy odcinek Wartostrady w budowie - jak wygląda z lotu ptaka?

Autor: Codzienny Poznań AK fot./vid. PIM
REKLAMA

Trwa budowa kolejnego odcinka Wartostrady. Tym razem obejmuje on teren między ul. Czartoria a mostem Chrobrego. Zakończenie prac zaplanowano na koniec listopada.

Wartostrada to ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż poznańskiego odcinka Warty. To inwestycja będąca jednym z elementów programu ożywiania terenów nadwarciańskich i przyciągania nad rzekę poznaniaków i turystów. Dotychczasowe odcinki cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony pieszych i rowerzystów, którzy chętnie wybierają się tam na wycieczki piesze i rowerowe.

Nowy odcinek pozwoli na zapewnienie wygodnego przejścia i przejazdu pod mostem Chrobrego, a już w przyszłym tygodniu Poznańskie Inwestycje Miejskie przekażą plac budowy wykonawcy kolejnego fragmentu trasy - na odcinku od mostu Królowej Jadwigi do wysokości Parku Stare Koryto Warty. Po zakończeniu prac do dyspozycji użytkowników będzie droga dla pieszych i rowerzystów od mostu Królowej Jadwigi do mostu Chrobrego.

Poznańskie Inwestycje Miejskie już planują dalsze wydłużenie trasy - przy Bramie Poznania, nad Cybiną. Jeżeli prace potoczą się zgodnie z harmonogramem, to nowe odcinki Wartostrady będą przejezdne na wiosnę 2020 r.

Cała trasa wyposażona będzie w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury takie jak np. kosze na śmieci i ławki. Dodatkowo, w rejonie mostu Rocha, mostu Chrobrego oraz Dworca Garbary powstaną zadaszone parkingi dla rowerów z łącznie 36 miejscami na jednoślady.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA