Nowa roślinność poprawi estetykę przy ul. Szeherezady

Autor: A. Karczewska fot. ZDM Poznań
REKLAMA

Wkrótce skwer znajdujący się w pasie rozdziału na ul. Szeherezady będzie wyglądał o wiele bardziej estetycznie. Rozpoczęły się prace związane z odnowieniem tego miejsca i uporządkowaniem zieleni.

Obecnie teren jest mocno zarośnięty, a na małej przestrzeni znajduje się bardzo dużo wysokiej roślinności, co powoduje m.in. zagrożenie dla statyki drzew. Co więcej, stan niektórych jest zły i może powodować zagrożenie związane z możliwością ich złamania. Takie drzewa zostaną usunięte, a pozostawione będą jedynie te o dużych walorach biologicznych i estetycznych.

W ramach prac porządkowych i rewitalizujących nasadzona zostanie nowa, odpowiednio dobrana do warunków roślinność. Przybędzie m.in. 17 magnolii i ponad 500 krzewów, a całość uzupełnią pnącza i ozdobne rozchodniki. Pojawi się także 240 hiacyntów.

Dzięki temu teren zostanie uporządkowany, a okolica zyska na estetyce. Roślinność dobrano tak, by zdobiła okolicę nie tylko wiosną.

Rewitalizacja ma zakończyć się w połowie listopada. Prace, których koszt to około 70 tysięcy złotych finansowane są ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Ławica.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA