Młodzież ze Swarzędza z pomocą WNPiD UAM zachęca do udziału w wyborach parlamentarnych

Autor: Marta Kotecka fot. UAM
REKLAMA

Nie liczy się wiek - ważne są chęci. Tak myśleli licealiści ze Swarzędza, którzy, dzięki pomocy Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, przez kilka dni tworzyli spot radiowy i telewizyjny, zachęcający do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach.

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa znany jest z tego, że często przyjmuje w swoje progi licealistów z pobliskich miast, chcących m.in. poznać świat dziennikarza. Studenci dbają o to, by pokazać młodszym kolegom warsztat umiejętności, jakie nabyli na studiach. Nie inaczej było w ostatnim czasie - po raz kolejny do Poznania zawitali licealiści ze Swarzędza, którzy wzięli udział w warsztatach prasowych, radiowych czy telewizyjnych prowadzonych przez przedstawicieli WNPiD.

Tym razem wykorzystali także wiedzę starszych kolegów, by samodzielnie przygotować materiały zachęcające do udziału w nadchodzących wyborach. Wszystko zostało stworzone przez nich - od wstępnej koncepcji, przez scenariusz i zdjęcia, aż po montaż. Spoty młodzieży ze Swarzędza powstały w ramach projektu „Młodzi mają głos”. Jego celem jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu mieszkańców miasta i gminy Swarzędz w wieku 15-19. Ma to się dokonać poprzez polepszenie warunków rozwoju i nabycia kompetencji społecznych, wyrównanie szans edukacyjnych i społecznych oraz rozwój instytucji publicznych, szkół występujących na terenie miasta i gminy Swarzędz.

Projekt zrealizowany został na podstawie konkursu „Aktywna Młodzież” i współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Warto wspomnieć, że zaplanowano już m.in. udział w warsztatach, dyskusjach i debatach, a także przygotowanie projektu do budżetu obywatelskiego.

Efekty pracy licealistów można zobaczyć na facebookowym fanpage’u Wydziału Nauk Politycznych w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA