Jak zapakować paczkę dla kuriera? Od A do Z

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Masz swój sklep internetowy? Niedługo będziesz często nadawać paczki z różnymi produktami? Jeśli tak, już teraz zobacz, jak zadbać o dobre zapakowanie paczki krok po kroku.

Masz swój sklep internetowy? Niedługo będziesz często nadawać paczki z różnymi produktami? Jeśli tak, już teraz zobacz, jak zadbać o dobre zapakowanie paczki krok po kroku. Dzięki temu paczka dotrze do punktu docelowego w idealnym stanie.

Złe zapakowanie paczki może spowodować wiele problemów: począwszy od uszkodzenia Paczkomatu, poprzez kontuzję kuriera, a skończywszy na uszkodzeniu przesyłanego produktu. Przeczytaj najważniejsze informacje o pakowaniu, które znajdziesz w tym artykule. 

Etykiety

By przesyłka została zarejestrowana, posortowana i doręczona niezbędne jest zadbanie o etykietę. Tylko prawidłowo wypełniona i naklejona etykieta umożliwi obsługę związaną z paczką i jej sprawną identyfikację. 

Jakie są najważniejsze informacje dotyczące etykiety? Z pewnością to, że należy ją nakleić na górze opakowania. Co więcej, dobrze zrobić to tak, by nie naklejać jej na łączeniu opakowania. Umieszczenie etykiety w innym miejscu może być dużym utrudnieniem dla kuriera. 

Taka etykieta musi być także wydrukowana z dbałością o jakość. Ważne, by kod kreskowy był wyraźny, a fragmenty danych adresowych nie zostały wycięte w trakcie wydruku. Do wydruku etykiet należy stosować matowy papier, zamiast tego błyszczącego.

Pakowanie

Rozmiary paczek 


Jak prawidłowo zapakować różne produkty? Na co zwrócić uwagę wybierając karton i jakie rozmiary masz do wyboru? W przypadku Paczkomatów i kuriera InPostu możesz wybrać 4 podstawowe gabaryty paczek.

  • Gabaryt A - max 80 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość 1 mm
  • Gabaryt B -  max 190 x 360 x 640 mm, minimalna wysokość 81 mm
  • Gabaryt C - max 410 x 380 x 640 mm, minimalna wysokość 191 mm
  • Gabaryt D - max 500 x 500 x 800 mm — wyłącznie dla InPost Kurier. Taką paczkę można nadać w POP lub u Kuriera. 

Inna oferta paczek skierowana jest dla klientów biznesowych. Pierwsza z nich to paczka standardowa, w której wysokość, szerokość i długość to max. 220 cm. Druga to paczka dłużycowa, której długość może wynosić od 201 cm do 350 cm. Ostatnim rodzajem paczki jest niestandardowa, gdy jeden z jej wymiarów przekracza 120 cm, lub gdy suma wymiarów przekracza 220 cm. Taka paczka może mieć też niestandardowy kształt.

Kartony i wypełnienia

Każda paczka powinna być zapakowana w odpowiedni karton. W zależności od tego, co chcesz przesłać, pamiętaj także o wypełnieniu chroniącym przesyłkę. Gdy nadajesz paczkę powyżej 5 kg, wybierz karton z tektury minimum dwuwarstwowej, a powyżej 20 kg zastosuj tekturę trzywarstwową.


Wypełnienie ułatwia bezpieczne przetransportowanie paczki bez uszkadzania produktu. Jeśli chcesz przesłać kilka produktów w paczce, to możesz je także odpowiednio zablokować wewnątrz bądź oddzielić specjalnymi przedziałkami, by się nie przemieszczały.


Asortyment

Wiele produktów, które będziesz pakować, wymaga odpowiedniego kartonu, a także metody pakowania, dzięki której nie ulegnie uszkodzeniu w transporcie. Inaczej pakuje się sprzęty RTV, szkło, czy kosmetyki. Warto o tym pamiętać, by poprawnie przygotować paczki. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że dotrze ona w nienaruszonym stanie z punktu A do B. 

Dzięki tej wiedzy bez problemu zapakujesz poprawnie każdą paczkę, niezależnie od jej gabarytów, czy rodzaju przesyłanych rzeczy. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA