Poznań dołącza do walki o wyższą frekwencję w wyborach. Jacek Jaśkowiak obiecuje koncert dla poznaniaków

Autor: A. Karczewska fot. UMP archiwum
REKLAMA

Jacek Jaśkowiak podjął symboliczną rywalizację Poznania z Warszawą o wyższą niż w stolicy Polski frekwencję w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Stowarzyszenie "Akcja Demokracja" przy okazji nadchodzących wyborów postanowiła zachęcić Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu, co promuje akcja "Idziemy na rekord (frekwencji w wyborach)". Celem jest przekroczenie progu 60% frekwencji ogólnopolskiej. Co w zamian? Poza satysfakcją z posiadania wpływu na przyszłość państwa, organizatorzy zachęcają różne podmioty, osoby indywidualne, samorządy czy firmy do oferowania czegoś więcej, zachęcając do pójścia na wybory jak największą liczbę osób.

Prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski postanowił zachęcić mieszkańców stolicy oferując bezpłatne korzystanie z niektórych miejskich instytucji kultury i sportu podczas weekendu tydzień po wyborach (19-20 października). Warunkiem jest przekroczenie w Warszawie progu 67% frekwencji wyborczej.

Do akcji dołączył także Poznań - prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak obiecuje, że jeśli frekwencja w Poznaniu będzie wyższa niż w Warszawie, to mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą mogli bawić się w nagrodę na specjalnym koncercie w ramach cyklu "Na Falach".

Prezydent zapowiedział, że w środę od rana będzie kontaktował się z właścicielami, dyrektorami i kierownikami poznańskich firm, by ci zachęcali swoich pracowników do skorzystania z możliwości wzięcia udziału w wyborach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA