Patrycja Wyciszkiewicz z AZS Poznań ze srebrnym medalem lekkoatletycznych Mistrzostw Świata

Patrycja Wyciszkiewicz z AZS Poznań zdobyła srebrny medal podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Doha. Biegaczka wraz z koleżankami ze sztafety 4×400 metrów poprawiła rekord Polski o 2,6 sekundy.

Srebrna sztafeta w składzie: Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic oraz Małgorzata Hołub-Kowalik była jednym z faworytów do medalu podczas mistrzostw. Zawodniczki wielokrotnie udowodniły, że stać je na osiąganie najwyższych sukcesów.

Podczas biegu finałowego podopieczne trenera Matusińskiego uległy jedynie reprezentacji USA.

Zawodniczka AZS Poznań i stypendystka Miasta Poznania, Patrycja Wyciszkiewicz biegła na drugiej zmianie i utrzymała wypracowaną przez koleżankę drugą pozycję w stawce. Zdobyła także najlepszy międzyczas biegnąć swoją zmianę w mniej niż 50 sekund.

Polki pokonały dystans sztafety w 3.21,89 min i pobiły rekord Polski o 2,6 sekundy.