Power Duck Iveston PSŻ Poznań nie pojedzie w Nice 1. Lidze Żużlowej

Autor: Marta Kotecka fot. Hieronim Dymalski, Emilia Ratajczak
REKLAMA

Żużlowcy Power Duck Iveston PSŻ Poznań po wyrównanym meczu barażowym przegrali z Orłem Łódź 42:45. Oznacza to, że marzenia o jeździe w Nice 1. LŻ. drużyna ze stolicy Wielkopolski musi przełożyć na kolejny sezon.

Sytuacja PSŻ Poznań przed rewanżowym meczem na Golęcinie nie była łatwa. W pierwszym spotkaniu, pomimo wyrównanego poziomu i dwu punktowej straty do biegów nominowanych, poznaniacy przegrali z Orłem Łódź, 40:50. Podobna sytuacja miała miejsce 6 października. Około 4 500 kibiców, w tym blisko 300-osobowa grupa gości z Łodzi, obserwowała zawody na styku. Rozpoczęły się one z pół godzinnym opóźnieniem ze względu na zły stan drugiego łuku nawierzchni.

Spotkanie lepiej zaczęli goście, wygrywając w pierwszym biegu 4:2. W potyczce juniorów oprócz defektu Piotra Pióro, upadek zanotowali Michał Curzytek i Kamil Kiełbasa. Pierwszy z nich wrócił do parku maszyn bez szwanku. Zawodnik Orła musiał natomiast udać się do szpitala, co oznaczało, że zabraknie go do końca zawodów. Był to niewątpliwie duży cios wymierzony w zespół z Łodzi, jednak nie było widać po nich braku jednego z juniorów. Jechali z dużym zębem, swoje zrobiło też doświadczenie większości zawodników, mających sezony w PGE Ekstralidze.

Oprócz biegu 3 i 7, gdzie gospodarze przywozili zwycięstwa 5:1 i 4:2, można było zaobserwować większość remisów. Stagnację zaburzyła dopiero potyczka 9, kiedy para Jeleniewski, Huckenbeck dowiozła dla Orła wynik 4:2. Decydujące o kwestii awansu biegi, tak jak w pierwszym meczu, przyszły pod jego koniec. Najpierw duet Jeleniewski-Musielak przywiózł podwójne zwycięstwo, w pierwszym biegu nominowanym ten wyczyn powtórzyli znów Daniel Jeleniewski, a także Rohan Tungate.

Już wtedy było wiadome, że to ekipa Orła Łódź utrzyma się w Nice 1. Ligi Żużlowej. Goście wygrali zasłużenie. Oprócz Rafała Okoniewskiego, nie mieli wśród formacji seniorskiej słabszych punktów. Najlepszym zawodnikiem był Tobiasz Musielak, zdobywca 12 punktów i 1 bonusa. 11 dołożył Jeleniewski, 10 Huckenbeck, a 9 i 3 bonusy Tungate. W ekipie PSŻ Poznań punktu nie zdobył junior Michał Curzytek, zawiódł również Damian Dróżdż – zdobywca 3 oczek. Walczyć próbowali David Bellego (13 oczek), Marcin Nowak (9+2), Eduard Krcmar (7) i Władimir Borodulin (6+1). Nie wystarczyło to jednak ani do wygranej, ani tym bardziej do odrobienia strat. W dwumeczu Orzeł Łódź okazał się lepszy od Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań 95:82.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA