Bezpłatne badania przesiewowe aorty brzusznej

Autor: A.Karczewska fot. pixabay; plakat/vid. Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego
REKLAMA

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu prowadzi program bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku tętniaków aorty brzusznej. Akcja skierowana jest do seniorów.

Powstanie tętniaka aorty brzusznej to efekt osłabienia ściany tętnicy głównej. U ludzi młodych najczęściej dochodzi do tego w wyniku urazu, natomiast u starszych najczęstszą przyczyną jest miażdżyca. Problem wykrywany jest u ok. 3-6% mężczyzn, którzy ukończyli 65. rok życia.

Badania przesiewowe pozwalają na wykrycie problemu i szybką reakcję w przypadku stwierdzenia zagrożenia. Im wcześniej tętniak zostanie wykryty tym skuteczniejsze możliwe jest przeprowadzenie terapii.

Z bezpłatnych badań w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego moga skorzystać osoby, które osiągnęły wiek 65 lat i powyżej oraz spełniają co najmniej trzy spośród poniższych czynników ryzyka: płeć męska, choroba wieńcowa, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia.

Więcej informacji na temat badań można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 514 198 499, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-12:00 oraz 16:00-17:00.

Badania realizowane są w Szpitalu przy ul. Długiej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA