Trwa V edycja Nocy Bibliotek

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Pierwsza sobota października oznacza V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". W akcji bierze udział także kilka poznańskich placówek.

Celem Nocy Bibliotek jest promocja czytelnictwa i korzystania z zasobów bibliotecznych, a także samych bibliotek jako powszechnie dostępnych miejsc kultury dla osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. W całej Polsce przygotowano z tej okazji szereg atrakcji. Do akcji przyłączyły się również poznańskie placówki.

Najwięcej atrakcji przygotowała Biblioteka Raczyńskich.

O godzinie 17:00 w Galerii Atanazego odbędzie się przedpremierowe spotkanie z Judytą Sierakowską, autorką książki "Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo". Będzie można zastanowić się m.in. nad fenomenem gwiazd disco polo w czasach, gdy większość Polaków deklaruje, że nie słucha tego typu muzyki, a także czy to gatunek muzyczny, który buduje poczucie wspólnoty.

W godzinach 17:30 oraz 18:45 w Bibliotece dla dzieci czekać będą atrakcje dla najmłodszych, czyli Noc z Ekslibrisem. o krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których będzie okazja do wykonania własnego ekslibrisu.

Z kolei o godzinie 19:00 w Czytelni rozpocznie się koncert Klubu Szyderców Bis, czyli poznańskiej grupy muzyczno-kabaretowej, której nazwa i styl nawiązują do tradycji poznańskiego międzywojennego kabaretu.

W akcji bierze udział także m.in. Biblioteka Domu Bajek w Poznaniu, a także kilka bibliotek szkolnych i placówek oświatowych.

Szczegóły dostępne są online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA