Dorota Wellman gotowa, by pójść do więzienia za seks, czyli przełamywanie barier i tabu podczas projektu Być Kobietą On Tour

Autor: A. Karczewska fot. redakcja vid. M. Rój
REKLAMA

Projekt Być Kobietą On Tour ponownie gości w Poznaniu. Od rana w hotelu Blow Up Hall odbywają się spotkania i rozmowy z wyjątkowymi gośćmi i prelegentkami. To wydarzenia, których celem jest odkrywanie własnego ja i poszerzanie horyzontów. Jak przyznaje twórczyni konferencji, Marta Klepka, podczas Być Kobietą On Tour nie ma tematów tabu, a uczestniczki czują się swobodnie przełamując bariery i kompleksy, które z nich wynikają nawet, jeśli dotykają one sfery, o których część społeczeństwa odmawia dyskusji. Wtóruje jej jedna z prelegentek, która od lat związana jest z projektem, dziennikarka i prezenterka Dorota Wellman, która zażartowała, że nie bałaby się "pójść do więzienia za seks" - a konkretniej, za rozmowy o seksie.

Być Kobietą początkowo miało być tylko jednorazową konferencją, która odbyła się z inicjatywy Marty Klepki. Jak się szybko okazało, odbiór uczestniczek był tak pozytywny, że powstała potrzeba regularnych spotkań i to nie tylko w Poznaniu, dlatego projekt wyruszył w trasę i stał się "on tour". To inicjatywa, która pozwala kobietom na ponowne odkrycie "własnego ja" i budowania poczucia własnej wartości przy jednoczesnym poszerzaniu horyzontów.

W projekt zaangażowali się także znani ludzie ze świata kina, telewizji, muzyki,mody, polityki czy biznesu, którzy dołączyli do grona prelegentów. Z akcją związały są takie osoby jak m.in. Jurek Owsiak, Jolanta Kwaśniewska, Marcin Prokop, Dorota Wellman, Bartek Jędrzejak czy Grażyna Wolszczak.

W pierwszą sobotę października Być Kobietą On Tour ponownie gości w Poznaniu, gdzie od rana trwają wywiady, spotkania i podsumowania ostatnich dokonań projektu. Wczoraj twórczyni akcji, Marta Klepka wraz z Dorotą Wellman była gościem programu portalu Codzienny Poznań Studio Browar Piątek, gdzie obie panie zdradziły kulisy powstawania akcji i tego czym jest Być Kobietą. W rozmowie z Joanną Małecką opowiedziały m.in. o nowym elemencie projektu jakim są Metamorfozy. Jak wyjaśniła Marta Klepka, pomysł zrodził się podczas jednej z konferencji w Łodzi, gdy okazało się, że Polki wciąż odczuwają potrzebę... otwartych rozmów o modzie i stylu. Panie przyznały, że wciąż zdarza się, że kobiety boją się ubrać w to, co im się podoba tylko dlatego że boją się reakcji innych osób lub brakuje im odwagi na taki krok. Czasem problemem jest również niepewność wyboru - w takich sytuacjach potrzebny jest ktoś, kto doradzi paniom w tej kwestii. Metamorfozy okazały się sukcesem - panie, które wzięły w nich udział nie kryły wzruszenia, podobnie jak i organizatorki całego zamieszania. Uczestniczki miały okazję zaprezentowania się szerszej publiczności podczas niedawnej, 14. edycji Klubu Starego Browaru, gdzie wystąpiły w roli modelek podczas pokazów mody reżyserowanych przez Katarzynę Sokołowską.

Zarówno Dorota Wellman jak i Marta Klepka przyznały, że Być Kobietą On Tour to nie tylko cudowne poczucie wspólnoty i wzajemnego wsparcia, chwile radości i śmiechu, ale także momenty wzruszenia, których nie brakuje zarówno podczas oficjalnych podsumowań, jak i za kulisami. Poza Metamorfozami, łzy wzruszenia pojawiały się również w związku z konkursem "Opowiedz nam swoją historię", w czasie którego kobiety dzieliły się swoimi przeżyciami i historiami.

W czasie projektu poruszane są tematy, które wciąż dla części społeczeństwa, w tym także dla polityków, są tematem tabu. Jak zapewniły w czasie programu Studio Browar Piątek obie panie, "tabu" nie istnieje podczas Być Kobietą. To projekt, w którym otwarcie i bez kompleksów mówi się o kobiecym ciele, problemach, a także o seksie. Dorota Wellman przyznała, że nie boi się mówić o tym, co dla niektórych jest tematem "niewygodnym", nawet gdyby miała ponieść z tego tytułu różne konsekwencje. Jak zażartowała, "chciałaby pójść do więzienia za seks", a konkretniej - za rozmowy na ten temat.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA