XVIII Ekumeniczne Święto Biblii już od niedzieli

Autor: A. Karczewska fot. pixabay grafika: materiały organizatorów
REKLAMA

W niedzielę, 6 października, rozpocznie się XVIII Ekumeniczne Święto Biblii, czyli wspólne święto przedstawicieli siedmiu kościołów chrześcijańskich. Tegorocznym hasłem jest cytat z Księgi Psalmów „Szukaj pokoju i dąż do niego”. W programie wydarzenia znalazły się m.in. koncerty, dyskusje i spotkania modlitewne.

Ekumeniczne Święto Biblii organizowane jest przez Poznańską Grupę Ekumeniczną, którą tworzą Kościoły chrześcijańskie na terenie Poznania, zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej: Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Kościół Ewangelicko-Metodystyczny, Kościół Polskokatolicki, Kościół Chrześcijan Baptystów, przy współpracy z Kościołem Rzymskokatolickim i Kościołem Zielonoświątkowym.

„Dlaczego obchodzimy święto Biblii? Myślę, że wpisuje się ono w popkulturę, która nas otacza. Z filmów i muzyki dowiadujemy się, że ludzie pragną miłości, pokoju, radości i bliskości. Biblia daje im odpowiedź na to, czego pragną. Biblia nie uczy nas, jak naprawiać telewizor czy jeździć na nartach, ale przekazuje nam o wiele więcej. Daje o wiele szerszą perspektywę. Sądze, że jest to nie tyle cenne - bo cenny jest również obraz czy waza, ale bezcenne dla naszego życia. Pozwala poznać prawdę.”
pastor Robert Bożydaj ze Zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów "Wspólnota Genesis w Poznaniu"


Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę na Wolnym Dziedzińcu Miasta Poznania koncertem Beaty Bednarz „Obdarz nas pokojem”, który zaplanowano na godzinę 16:00. Tegorocznym hasłem jest cytat z Księgi Psalmów „Szukaj pokoju i dąż do niego”. Jak wyjaśnia ks. Dr Tomasz Siuda reprezentujący Kościół Rzymskokatolicki, hasło jest wciąż aktualne, z uwagi na ciągłe napięcia jakie pojawiają się w społeczeństwie.

W programie znalazły się także spotkania modlitewne, dyskusje o wierze i religii oraz debata. Najważniejszym punktem Święta jest zawsze Nabożeństwo Słowa, które poprowadzą bp. Marian Niemiec i abp. Stanisław Gądecki. Oprawę muzyczną zapewni zespół "Trzy Akordy" z parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie. Nabożeństwo odbędzie się 10 października, o godz. 18.30 w Kościele pw. św. Marcina przy ul. Św. Marcin.

XVIII Ekumeniczne Święto Biblii odbywać się będzie w dniach 6-10 października. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA