Powitanie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej, czyli wspólne świętowanie powstania nowej drogi rowerowej

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Na inwestycję czekali długo, dlatego teraz zachęcają do wspólnego świętowania jej zakończenia - Stowarzyszenia Rowerowy Poznań i Ulepsz Poznań zapraszają na nieoficjalne Powitanie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej, która powstała wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Wspólny przejazd rowerzystów odbędzie się w sobotę.

O potrzebie wybudowania trasy rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, która połączyłaby istniejącą infrastrukturę rowerową, jednocześnie poprawiając komfort i bezpieczeństwo poruszania się w tym rejonie rowerem mówiło się od dawna. Właśnie dlatego, gdy w kwietniu 2019 roku ruszyły prace budowlane związane z inwestycją, z niecierpliwością czekano na ich zakończenie.

Ostatnie odbiory związane z realizacją pierwszego etapu drogi dla rowerów odbyły się pod koniec września. Do dyspozycji rowerzystów jest już odpowiednia ścieżka rowerowa. Z tej okazji Stowarzyszenia Rowerowy Poznań i Ulepsz Poznań zapraszają na Powitanie Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej.

Wspólny przejazd mieszkańców ma być formą świętowania powstania jednej z najważniejszych tras rowerowych w mieście.

Chętni spotykają się w sobotę, 5 października, o godzinie 13:15 w Parku Manitiusa od strony ul. Obozowej, skąd wyruszą w kierunku centrum miasta drogą dla rowerów wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, a następnie ul. Bukowską - Roosevelta - rondo Kaponiera - św. Marcin - zakończenie: na deptaku przy skrzyżowaniu św. Marcin/Ratajczaka.

Jak zapewniają organizatorzy, przejazd będzie zabezpieczony, dlatego większa ilość uczestników ruchu nie będzie stwarzała dodatkowego niebezpieczeństwa. Oczywiście, wszyscy są jednak zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Na zakończenie przejazdu uczestnicy otrzymają drobne upominki od organizatorów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA