Kładka połączy Wildę z Ratajami

Autor: A. Karczewska fot. Hieronim Dymalski; UMP
REKLAMA

Kładka pieszo-rowerowa połączy ul. Piastowską z os. Piastowskim, co ma ułatwić przeprawy przez Wartę. W poniedziałek zostanie ogłoszony konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną obiektu. Będzie to kolejna - po Berdychowskiej - kładka, która ma połączyć wschodni i zachodni brzeg rzeki.

Budowa kładki Berdychowskiej ma rozpocząć się w przyszłym roku, a Miasto już teraz myśli o budowie kolejnej przeprawy - tym razem takiej, która połączy Rataje z Wildą. To jeden z elementów nie tylko rozbudowy infrastruktury w mieście, ale także aktywizowania terenów nadwarciańskich.

Kładka Piastowska ma połączyć os. Piastowskie z ul. Piastowską, a tym samym także tereny Dębiny z Parkiem Rataje.

Obiekt ma powstać w połowie drogi między mostem Królowej Jadwigi i mostem Przemysła I. Będzie również częścią trasy RoweLove Rataje przy Kościele Nawrócenia św. Pawła, wychodząc w okolicy modernizowanych Łazienek Rzecznych.

Konkurs na projekt Kładki Piastowskiej ma zostać ogłoszony w poniedziałek, 7 października.

„Konkurs jest jednoetapowy. Jego uczestnicy składają wnioski o dopuszczenie do udziału. Za spełniających warunki w konkursie uznani zostaną ci, którzy wykażą, że dysponują osobami zdolnymi do wykonania pracy konkursowej i posiadającymi odpowiednie uprawnienia.”
Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich


Po ogłoszeniu konkursu, zainteresowani będą mieli czas do 18 października na przesyłanie pytań dotyczących składania wniosków. Z kolei same wnioski będzie można składać do 31 października. Na wykonanie prac konkursowych uczestnicy będą mieli czas do 11 lutego 2020 roku do godziny 15:00. Ocena prac przez Sąd Konkursowy odbywać się będzie w lutym i marcu, natomiast ogłoszenie wyników zaplanowano na kwiecień 2020 roku.

Konkurs obejmuje wykonanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla kładki pieszo - rowerowej wraz z funkcjonalnym połączeniem z istniejącą i planowaną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu.

Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną i zaproszenie  do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Jego przedmiotem będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej, stanowiące podstawę dla realizacji obiektu.

I nagroda pieniężna wyniesie 50 tys. zł, II - 30 tys. zł, a trzecia - 20 tys. zł. Na ewentualne wyróżnienia przeznaczono pulę w łącznej wysokości do 30 tys. zł.

Po rozstrzygnięciu konkursu zwycięzca będzie miał czas do października 2021 roku na wykonanie projektu budowlanego.

Cała inwestycja ma kosztować 30 milionów złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA