ZDM chce zlikwidować nielegalny parking przy ul. Szyperskiej. Od jutra zacznie się porządkowanie terenu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

ZDM postanowił uporządkować teren w rejonie ul. Szyperskiej, który od dłuższego czasu został zmieniony przez kierowców w nielegalny parking. Drogowcy chcą ukrócić złe nawyki kierujących.

Porządkowana będzie część terenu zarządzana przez ZDM, pomiędzy blokami a budynkiem Aquanetu. Nawierzchnia zostanie wymieniona, a całość zabezpieczona przed nielegalnym parkowaniem. Kierowcy będą mogli w przyszłości zostawiać swoje samochody na płatnym parkingu, który powstanie podczas prac.

Zachowany zostanie utwardzony trakt dla pieszych i przejazd rowerowy od ul. Garbary do ul. Szyperskiej - chodzi o ścieżkę, która obecnie jest wykorzystywana przez obie grupy, jednak zostanie po prostu ten stan usankcjonowany.

Działania mają na celu uporządkowanie okolicy oraz uszczelnienie śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania.

ZDM przypomina, że kierowcy mogą parkować m.in. po drugiej stronie ul. Garbary, przy budynku Starej Rzeźni, gdzie jest parking na około 70 miejsc, z których większość zwykle jest niewykorzystana. Wolne miejsca parkingowe dostępne są także na ul. Północnej.

Prace związane z porządkowaniem terenu przy ul. Szyperskiej potrwają do początku listopada. Kierowcy, którzy obecnie mają zaparkowane samochody na terenie przy ul. Szyperskiej, proszeni są o ich przeparkowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA