Już w weekend Wystawa Drzew Bosnai w Palmiarni Poznańskiej

Autor: Marta Kotecka fot. pixabay
REKLAMA

Palmiarnia Poznańska oraz Kawiarnia 7 kontynentów organizują w dniach 4-6 października 2019 w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej wystawę drzew Bosnai. To jedna z niewielu okazji by zaobserwować z bliska te wyjątkowe, pochodzące z Chin, rośliny.

Choć sztuka bosnai powstała w Chinach to nazwa wywodzi się jednak z języka japońskiego i składa się z dwóch części: „bon”, czyli taca lub pojemnik i „sal” - drzewo, roślina. Bosnai to zatem drzewo lub krzew posadzone i uprawiane w płaskim  naczyniu i zminiaturyzowane dzięki specyficznej uprawie i pielęgnacji. Każde z nich, dzięki swojej imponującej formie, odznacza się niepowtarzalnym charakterem. Są też kwalifikowane na wiele sposobów.

Uprawa takich drzewek bez wątpienia wymaga ogromnej cierpliwości i czasu, dlatego tak rzadko zdarza się, by zaobserwować je z bliska i dowiedzieć się więcej o ich kształtowaniu. Mieszkańcy Poznania taką możliwość będą mieć już od 4 października. Same pokazy, prowadzone przez „Japońskie Ogrody Bosnai” z Warszawy, odbędą się jednak w sobotę i niedzielę o godzinie 12:00. Wstęp na teren Poznańskiej Palmiarni będzie płatny. Za bilet normalny poznaniacy zapłacą 10 zł., natomiast za ulgowy 7 zł. Kasy biletowe otwarte będą w piątek i sobotę od 9:00 do 16:00, w niedzielę od 9:00 do 17:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA