PIM zapowiadają uruchomienie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich

Autor: Codzienny Poznań AK PIM fot. PIM vid. PIM
REKLAMA

Można już korzystać z kolejnego odcinka nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Jeszcze w tym miesiącu do użytkowania zostanie oddany ostatni z fragmentów trasy. Wkrótce włączona zostanie także nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich, której testy zakończyły się pozytywnie.

Już od miesiąca rowerzyści mogą korzystać z trasy od ul. Roosevelta do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Promienistej do ul. Słonecznej/Ostroroga. Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, wkrótce uruchomiona zostanie także nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej i Śniadeckich. Według przekazanych informacji, przeprowadzone trsty zakończyły się pozytywnie, a uruchomienie  świateł na stałe ma nastąpić "w najbliższych dniach".

Teraz do użytku oddano odcinek od ul. Matejki do ul. Ułańskiej. Jeszcze w tym miesiącu rowerzyści będą mogli jeździć po kolejnym - od ul. Wojskowej do Promienistej.

W drugiej połowie 2020 roku gotowe mają być kolejne odcinki - od ul. Słonecznej do ul. Jugosłowiańskiej. W ramach tej inwestycji na niemal 1,5-kilometrowym odcinku zostaną przebudowane istniejące sygnalizacje świetlne i zbudowana zostanie nowa, na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej. Projekt przewiduje również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA