Nowy oddział w Szpitalu Klinicznym im. Jonschera. Inwestycja za prawie 60 milionów złotych już gotowa

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oficjalnie otwarto nową część, która czeka przede wszystkim na najmłodszych pacjentów. Znalazł się tam blok operacyjny i oddział kardiochirurgii dziecięcej. To inwestycja, na którą lekarze i pacjenci czekali od lat.

Nowa część to 1000 metrów kwadratowych powierzchni, na której znajdują się cztery sale operacyjne, jedna zabiegowa i pomieszczenie do wybudzeń. Całość wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt, w tym m.in. w system integracyjny bloku operacyjnego, który - jak wyjaśnia Sławomir Krawczyk z firmy Alvo, dostawcy sprzętu -  umożliwia m.in. przekazywanie obrazu z pola operacyjnego na monitory, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza przy operacjach laparoskopowych. Możliwe jest również nagranie obrazu i przeprowadzenie wideokonferencji.

Oddział i sale wyposażone są w klimatyzację, która została przystosowana do potrzeb szpitalnych i wyposażona w cztery systemy oczyszczania powietrza. O higienę i czystość dbać będzie również nowa, sterowana bezdotykowo myjnia dla chirurgów, którą wyposażono w syfon samodezynfekujący odpływy, co pozwala na walkę z bakterią wielolekoodporną.

W sali zabiegowej możliwe jest wykonywanie zabiegów laserowych, czyli w mniej inwazyjny sposób. Nowy sprzęt może być używany np. do likwidacji przebarwień skórnych, blizn, brodawek, zmian naczyniowych czy łuszczycowych.

Na oddziale będzie mogło przebywać jednocześnie około 25 małych pacjentów.

Nowy oddział to inwestycja, na którą czekali zarówno pacjenci i ich rodziny jak i lekarze. Dotychczasowe warunki pracy i świadczenia opieki były na niższym poziomie z uwagi m.in. na brak miejsca i ograniczone możliwości sprzętowe. Nowy obiekt pozwala na przeprowadzanie zabiegów i operacji, a także sprawowanie opieki na jeszcze wyższym poziomie, przy spełnieniu wysokich standardów medycznych.

Inwestycja kosztowała około 59 milionów złotych. Została sfinansowana przez Ministerstwo Zdrowia, przy wsparciu darczyńców.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA