"Masz plecak? Zdejmij go!" ZTM Poznań po raz kolejny uczy jak jeździć z kulturą

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay vid. ZTM Poznań
REKLAMA

„Masz plecak? Zdejmij go! Nikt nie lubi być potrącanym przez cudzy bagaż” - taki komunikat można od kilku dni usłyszeć w poznańskich autobusach i tramwajach. To kolejny element kampanii ZTM Poznań „Warto jeździć z kulturą”.

W ramach akcji „Warto jeździć z kulturą” ZTM Poznań porusza kwestie, z którymi na co dzień można spotkać się w komunikacji zbiorowej, a które nie są prawidłowym, kulturalnym wobec innych pasażerów. Tym razem skupiono się na kwestii bagażu podróżnych, a konkretniej - na jego przewożeniu.

ZTM zwraca uwagę na fakt, że nieodpowiednio przewożone bagaże mogą nie tylko stwarzać zagrożenie dla pozostałych pasażerów, ale także wpływać negatywnie na ich komfort podróży. Szczególnie częste są przypadki, gdy podróżni mają założone na plecach swoje plecaki, którymi popychają i trącają ludzi wokół nich. Właśnie dlatego to plecak stał się „głównym bohaterem” najnowszej odsłony kampanii. Komunikaty przypominające o tym, by zdejmować plecaki można usłyszeć w poznańskich tramwajach i autobusach.

Jednocześnie, ZTM przypomina również, że za wszelkie szkody powstałe na skutek przewożenia bagaży odpowiedzialny jest ich właściciel.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA