Jedzeniowe szaleństwo trwa w najlepsze - na MTP odbywa się Polagra Food 2019

Autor: Marta Kotecka fot. Hieronim Dymalski
REKLAMA

Na MTP mieszkańcy zobaczyli i spróbowali już produktów z różnych stron Polski i świata - niedawno zakończyły się Smaki Regionów. Kulinarne święto trwać jednak będzie aż do czwartku. Wszystko to za sprawą targów Polagra Food.

Targi Polagra Food od wielu lat są miejscem spotkań i rozmów o przyszłości sektora spożywczego i gastronomicznego. W tym nie może być inaczej. Swoje produkty prezentują przedstawiciele wielu sektorów gastronomii, nie tylko z Polski, m.in. firm zajmujących się wytwarzaniem słodyczy, herbat, przypraw. Nie brakuje chociażby win z regionu Villany - węgierskiej stolicy, czy dań kuchni indyjskiej w wersji ready to eat. Spróbować można kuchni z Senegalu, Korei, czy Chin.

Oprócz walorów smakowych, odbywają się liczne dyskusje na temat zachowania konsumentów, marketingu produktów spożywczych, a także komunikacji „proekologicznej”. Eksperci odpowiedzą na pytania o to, jak bezpiecznie stosować takie oznaczenia jak „bio”, „vegan”, czy „bez laktozy”. Przygotowana została ponadto „Wyspa innowacji”. Projekt wszystkich instytutów badawczych nadzorowany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego i Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego to nowość na tegorocznych targach. Odwiedzający mogą np. zapoznać się z etapami produkcji cukru, a także obserwować rozwój drożdży pod mikroskopem.

Dla miłośników zdobywania kulinarnej wiedzy przygotowane są powracające do programu wydarzenia Master Class Show, gdzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat roli ziół w kuchni, wykorzystaniu serów zagrodowych i deserach restauracyjnych. Uczynią to mistrzowie polskiej sceny kulinarnej, m.in. Tomasz Purol i Ernest Jagodziński.

Wydarzenia na MTP to jednak nie tylko jedzenie. Podczas POLAGRA GASTRO/INVEST HOTEL odwiedzający zobaczą ciekawe propozycje wyposażenia profesjonalnych kuchni, aranżacji sal restauracyjnych i innych przestrzeni hotelowych. Mogą ponad to wziąć udział w warsztatach i szkoleniach, chociażby z technik przyrządzania wysokiej jakości kawy. W gronie nowości dla hoteli pojawiły się kolekcje krzeseł, eksluzywnych łóżek czy wysokiej jakości tekstylia. Jak widać, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szczegółowe informacje, program, jak i mapkę wydarzenia zobaczyć można na stronie internetowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA