Obchody Międzynarodowego Dnia Kawy w Palmiarni Poznańskiej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Kawa - napój, bez którego wielu nie wyobraża sobie dnia. Doceniana przede wszystkim za swój smak, aromat i właściwości pobudzające kofeiny. W sobotę i niedzielę, w Palmiarni Poznańskiej odbywać się będą obchody Międzynarodowego Dnia Kawy, a w programie m.in. wykłady, degustacje kawowe i animacje dla dzieci.

Sobota rozpocznie się od odwiecznego pytania, jak kawa wpływa na zdrowie człowieka. Będzie można poznać odpowiedź podczas wykładu mgr Ewy Bulczak i mgr Grzegorza Nikrandta z Instytutu Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu "Kofeina na zdrowie, czyli pić kawę czy nie? Oto jest pytanie!". Wykład odbywać się będzie w sali dydaktycznej, w godzinach 10:00-11:00.

W tym samym miejscu, jednak o zupełnie innej porze, bo między 16:30 a 17:30 swój wykład poprowadzi Małgorzata Binkowska, która poruszy temat fair trade oraz ochrony ekosystemów, gdzie uprawiana jest kawa, a także praw rolników i drobnych producentów kaw.

Pomyślano także o najmłodszych -  w godzinach 13:30-14:30 odbywać się będą animacje dla dzieci. Na małych poznaniaków czeka zabawa "Pokoloruj Świat", czyli teatralno- interaktywna podróż wokół tematu kawy do czterech krajów gdzie mieszkają Key, Zuri, Simba i Koffi. Uczestnicy zabawy dowiedzą się jak wygląda codzienność tych chłopców i czym różni się od dnia ich rówieśników w Polsce.

W niedzielę będzie można za to posłuchać wykładu "Wykorzystanie kofeiny w sporcie", który poprowadzi Natalia Główka z Instytutu Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wykład odbędzie się w godzinach 10:00-11:00 w sali dydaktycznej.

Dodatkowo, w pawilonach Palmiarni poznańskiej będzie można zapoznać się z różnymi odmianami roślin kawy oraz z ciekawostkami dotyczącymi kawy, natomiast Kawiarnia 7 Kontynentów przygotuje z okazji Dnia Kawy kawowe menu oraz degustację.

Wydarzenie w cenie biletu wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł

Godziny otwarcia Palmiarni Poznańskiej
sobota: 9.00-17.00 (kasa do 16.00)
niedziela: 9.00-18.00 (kasa do 17.00).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA