Kolejne odcinki drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej coraz bliżej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Już niedługo rozpoczną się prace przy budowie kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. W najbliższych dniach spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podpisze umowę z wybranym inżynierem kontraktu, który będzie nadzorował inwestycję.

Wybranym w przetargu wykonawcą zostało SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce.

Kolejny etap inwestycji jaką jest budowa drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej i połączeniu jej z istniejącą infrastrukturą rowerową obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Jugosłowiańską do skrzyżowania z ul. Słoneczną i Ostroroga. W tym etapie przebudowane zostaną również istniejące sygnalizacje świetlne, a na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej powstanie nowa. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych w okolicy.

Podpisanie umowy z inżynierem kontraktu oznacza, że będzie można ogłosić przetarg na wykonawcę robót budowlanych, by trasa mogła powstać jak najszybciej. Jeśli postępowanie przetargowe zostanie rozstrzygnięte zgodnie z harmonogramem, prace będzie można rozpocząć na początku 2020 roku.

Jak informują PIM, planowane jest również powstanie drogi rowerowej w ul. Wyspiańskiego, od ul. Iłłakowiczówny do Reymonta oraz połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ul. Wyspiańskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA