Sukces firmy Aquanet. Zostali polskim zwycięzcą European Business Awards 2019

Autor: Marta Kotecka fot. pixabay
REKLAMA

Poznańska Spółka Aquanet została nagrodzona tytułem National Winner w kategorii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Działalności na rzecz Środowiska w tegorocznej edycji konkursu European Business Awards. Na początku grudnia będzie reprezentować Polskę na forum międzynarodowym, stając w szranki z europejskimi konkurentami.

European Business Awards to bardzo prestiżowy konkurs, promujący dobre praktyki biznesowe wśród przedsiębiorstw w całej Europie. Ma na celu zwiększenie konkurencyjności środowiska biznesowego poprzez ukazywanie firm, które wyróżniają się pod względem skuteczności operacyjnej oraz finansowej. Ważnym aspektem przy ocenie przedsiębiorstw jest ich etyczna postawa względem otoczenia (działalność na rzecz branży czy społeczności). W gronie wyróżnionych w tym roku znalazła się Spółka Aquanet, która od lat obecna jest na poznańskim rynku. Nagrodzona została za przeprowadzanie dla mieszkańców licznych inicjatyw społecznych, zdrowotnych i środowiskowych, co istotne jest szczególnie w dobie zmieniającego się klimatu. W 2018 roku Aquanet zorganizowała dla prawie 4,5 tysięcy osób 122 wycieczki do swoich obiektów, jak również 47 lekcji dla wielkopolskich szkół. 17 czerwca tego samego roku z jej inicjatywy odbył się rodzinny festiwal z okazji rocznicy kampanii edukacyjnej „Plusk”, w którym wzięło udział 5 tysięcy mieszkańców. Kontynuowano ponad to dwie kampanie edukacyjne „Nie śmieć w sieć” (o tym, czego nie należy umieszczać w sieci kanalizacyjnej) oraz „Zdrowy związek” (promowanie picia czystej, zdrowej i taniej wody z kranu). Dzięki projektowi „Zdroje wodne w szkołach” wyposażono 59 szkół w dystrybutory wody.

Warto zwrócić uwagę na działalność charytatywną firmy. Dzięki pomocy finansowej zwycięskie organizacje pożytku publicznego zrealizowały wiele ciekawych projektów, m.in. „Mamy haka na raka”, czy „Niepełnosprawni siłacze”. Aquanet rozwinęła działalność wolontariacką pracowników pod hasłem „Płyń z pomocą”. Przyłączono się chociażby do pomocy bezdomnym wraz ze Stowarzyszeniem Zupa. Zaangażowano się ponad to w przedsięwzięcia naukowo-badawcze. W obiektach Aquanet prowadzono działania w ramach Planu Bezpieczeństwa Wodnego dotyczące jakości wody pitnej. Wraz z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i partnerami zagranicznymi kontynuowano wdrażanie inicjatyw w ramach międzynarodowego Projektu badawczego AquaNes finansowanego przez Komisję Europejską. Wszystkie te inicjatywy złożyły się na sukces Spółki, która 3 i 4 grudnia rywalizować będzie podczas ostatniej sesji konkursu. Zostaną wtedy wyłonieni zwycięzcy European Business Awards 2019 w poszczególnych kategoriach. Całość przedsięwzięcia zakończy uroczysta Gala wręczenia nagród, która odbędzie się 4 grudnia 2019 r. w Warszawie z udziałem Prezesa Spółki - Pawła Chudzińskiego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA