Pieszojezdnia z prawdziwego zdarzenia. Trwa budowa łącznika ul. Babimojskiej z Smardzewską

Autor: A. Karczewska fot. PIM vid. PIM
REKLAMA

Trwa budowa pieszojezdni, która będzie łącznikiem między ul. Babimojską a Smardzewską. Do tej pory przejście możliwe było jedynie wąską drogą gruntową, którą nie mogły jeździć samochody.

Inwestycja obejmuje m.in. likwidację kolizji z sieciami podziemnymi, wzmocnienie podłoża gruntowego i zbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni. Dodatkowo, wykonawca będzie musiał również zagospodarować zieleń.

Do stworzenia nawierzchni wykorzystana zostanie betonowa kostka brukowa. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo i komfort użytkowników, a okolica zyska na estetyce.

Do tej pory obie ulice łączyła jedynie wąska gruntowa ścieżka, z której mogli korzystać jedynie piesi, a poruszanie się nią nie było komfortowe ani bezpieczne. Droga nie była także oznakowana i trudno było nazywać ją „drogą osiedlową”.

Nowa pieszojezdnia o szerokości 5 metrów zapewni możliwość ruchu pieszych i pojazdów na zasadach obowiązujących w strefie zamieszkania. Nie będzie tam wydzielonych chodników, ale całość będzie odpowiednio oznakowana.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe i przygotowawcze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA