Aplikacja pomoże zgłosić nielegalne wysypisko i przepełnione kosze na śmieci

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Nielegalne wysypisko śmieci, zalegające liście, przepełnione kosze na śmieci i inne nieprawidłowości dotyczące porządku w Poznaniu - to wszystko można zgłaszać poprzez najnowszą miejską bezpłatną aplikację "Poznań w porządku". Łatwa w obsłudze pozwala na szybkie przesłanie zgłoszenia wraz z doładną lokalizacją, opisem i zdjęciami.

Jak podkreślają władze miasta, to właśnie mieszkańcy najszybciej zauważają wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w utrzymaniu porzadku w okolicy podczas codziennych spaceró, drogi do pracy czy jazdy rowerem. By ułatwić zgłaszanie tego typu przypadków uruchomiono bezpłatną aplikację, która pozwala na przesłanie zgłoszenia bez konieczności wychodzenia z domu, pisania maila czy dzwonienia do odpowiedniej jednostki.

Aplikacja jest prosta w obsłudze i umożliwia dodawanie zgłoszeń wraz z m.in. lokalizacją, kategorią, opisem i zdjęciami. Informacja trafia do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, gdzie jest weryfikowana, a następnie kierowana do właściciela lub użytkownika terenu w celu uprzątnięcia śmieci czy liści.

"Każda sprawa jest monitorowana na bieżąco, tak aby problemy z zanieczyszczeniami były rozwiązane jak najszybciej, a podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. Aplikacja pozwala, żeby nieprawidłowości zgłoszone przez jednego użytkownika były obserwowane również przez inne osoby, które interesują się stanem czystości na danym obszarze. Każdy może je śledzić na wirtualnej mapie miasta, na której wyświetlają się wszystkie zgłoszenia wraz z ich statusem"
Ziemowit Borowczak, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania

Zgłoszenia można dodawać na dwa sposoby - poprzez utworzenie swojego osobistego konta w aplikacji lub bez logowania, jednak w tym przypadku konieczne jest podanie adresu email, na który wysyłany jest link weryfikacyjny, w który należy kliknąć, by zgłoszenie zostało uznane za poprawne i było rozpatrzone.

Aplikacja dostępna poprzez stronę internetową lub poprzez pobranie jej na urządzenia mobilne z systemem Android.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA