Poznaniacy wzięli udział w akcji sprzątania świata

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W piątek i sobotę poznaniacy postanowili wyjść z domów, by wspólnie posprzątać okolice w ramach międzynarodowej akcji Sprzątania Świata (ang. Clean up the World). Tegorocznym hasłem kampanii jest "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Jak zwykle chętnych do uporządkowania terenów nie brakowało, jednak w tym roku była to rekordowa liczba wolontariuszy.

Polska uczestniczy w międzynarodowej kampanii od 1994 roku. Akcja co roku odbywa się w tym samym terminie, czyli w dniach kończących lato i zaczynających jesień. W tym roku był to weekend w dniach 20-22 września.

Poznańską odsłonę akcji koordynuje Wydział Gospodarki Komunalnej UMP. Jak zauważają jego przedstawiciele, w tym roku w Poznaniu wpłynęło ponad 120 zgłoszeń chętnych do pomocy grup, co jest rekordowym wynikiem. Do akcji dołączyły m.in. ponad 50 poznańskich szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych, 6 szkół specjalnych, 15 szkół ponadpodstawowych i ośrodków wychowawczych, stowarzyszenia, rady osiedli, firmy i przedsiębiorstwa, inicjatywy sąsiedzkie oraz pracownicy miejskich jednostek.

Tak duże zainteresowanie cieszy, ponieważ oznacza to, że rośnie świadomość społeczeństwa w zakresie dbania o czystość w mieście i zadbane środowisko. Akcja ma również wymiar edukacyjny z uwagi na fakt, że bierze w niej udział wiele dzieci, które od najmłodszych lat uczone są dbania o środowisko.

Podczas akcji sprzątano zarówno osiedlowe ulice, skwery i place zabaw, jak i m.in. tereny nadwarciańskie, miejskie lasy i laski, skwery czy parki. W piątek śmieci zbierali głównie uczniowie i przedszkolaki z poznańskich placówek, natomiast w weekend do akcji dołączyli pozostali wolontariusze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA