"Facet chodzi i obserwuje domy, pyta czy sąsiedzi są w domu". Włamywacz sprawdza teren?

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

W ostatnich dniach mieszkańcy podpoznańskich miejscowości głównie w gminie Kórnik zaobserwowali niepokojące zachowanie nieznanego mężczyzny, który obserwuje okolice i wypytuje m.in. dzieci o to, czy ktoś jest u nich lub u sąsiadów w domu. Sprawa została zgłoszona na policję.

Informacje o podejrzanym zachowaniu nienznego mężczyzny pojawiły się na internetowych stronach i grupach zrzeszających lokalną społeczność. Najwięcej niepokojących sygnałów dotyczyło Szczytnik, w tym przede wszystkim os. Bajkowego.

Jak relacjonują mieszkańcy mężczyzna obserwuje okolice, zwykle w godzinach, w których większość osób jest w pracy. Czasem przychodzi także do domów oferując sprzedaż kory lub odkupienie ziemi. Zdarza się, że wypytuje dzieci o to, czy ktoś jest poza nimi w domu lub czy sąsiedzi wyjechali.

Sprawa została zgłoszona na policję, która przyznaje, że dostała więcej sygnałów na temat podobnych sytuacji w okolicy.

W internecie można znaleźć informacje o podobnym zachowaniu także w Koninku, Borówcu i Kamionkach. W niektórych przypadkach zamiast mężczyzny sprzedającego korę miała pojawić się kobieta pytająca o możliwość rozmienienia banknotu.

Mieszkańcy zalecają sąsiadom czujność, szczególnie apelują o ostrzeżenie dzieci, by te nie otwierały drzwi i nie wpuszczały nieznajomych do środka, gdy są same w domu. Jak podkreślają, co roku w okresie jesienno-zimowym w podpoznańskich miejscowościach dochodzi do serii włamań do domów, a nieznany "obserwator" może sprawdzać czujność mieszkańców i ich schematy dnia. W przypadku zauważenia podejrzanego zachowania nieznanych osób, warto zgłosić to na policję, podając np. znaki charakterystyczne w wyglądzie danej osoby.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA