Spotkają się na ulicy, by wypić kawę, porozmawiać i wziąć udział w warsztatach - Park(ing) Day 2019 już jutro!

Autor: A. Karczewska fot. Fundacja Malta
REKLAMA

Po raz kolejny, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu odbędzie się Park(ing) Day. Uliczne święto, które odbywa się w różnych miastach na świecie, zamieniają parkingi i fragmenty ulic w miejsca sąsiedzkiej aktywności. Poznaniacy spotkają się na Łazarzu, na skwerze Eki z Małeki.

W sobotę na skwerze - na miejscach parkingowych i części jezdni ustawione zostaną ławki i stoliki, a całość uzupełnią zielone poduchy i donice z roślinami. W programie wydarzenia znalazły się liczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, wystawa archiwalnych fotografii dzielnicy, wycieczki rikszą, spacer śladami łazarskiego transportu i spotkanie z behawiorystą zwierzęcym.

Mieszkańcy będą mogli więc nie tylko się zrelaksować i porozmawiać z sąsiadami, ale także wziąć udział w różnych aktywnościach. Na skwerze powstanie również strefy kawiarniana.

Park(ing) Day będzie także okazją do dyskusji na temat przyszłości Skweru Eki z Małeki. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do rozmów na temat potencjału tego miejsca, funkcjach, potrzebach i obawach lokalnej społeczności oraz architekturze.

Piknik odbywać się będzie w sobotę, 21 września, w godzinach 10:00-18:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA