To największa inwestycja w historii ZKZL - przetarg na budowę osiedla przy ul. Opolskiej ogłoszony

Autor: A. Karczewska fot./wizualizacja ZKZL
REKLAMA

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych ogłosił przetarg na największą inwestycję w historii istnienia jednostki. Nowe osiedle mieszkań komunalnych powstanie przy ul. Opolskiej. W pierwszym etapie wybudowanych zostanie prawie 300 lokali.

Osiedle powstanie na terenie dawnych baraków przy ul. Opolskiej, które zostały wybudowane podczas II wojny światowej.

Zgodnie z założeniem, w tym miejscu ma powstać pięć budynków z mieszkaniami komunalnymi. Dwa z bloków mają mieć pięć kondygnacji, dwa będą posiadać cztery piętra, a ostatni jedynie trzy. W każdym znajdą się mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe. Dwa budynki będą przeznaczone dla seniorów. Przewidziano w nich liczne udogodnienia, brak barier architektonicznych i bardzo funkcjonalny układ.

W całym kompleksie uwzględniono 38 mieszkań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, natomiast kolejnych 40 będzie tak skonstruowane, by łatwo było je dostosować w tym zakresie.

Inwestycja obejmie także zagospodarowanie terenu wokół budynków. Zaplanowano m.in. drogi wewnętrzne, chodniki, miejsca postojowe i plac zabaw. Całość ma być objęta oświetleniem.

ZKZL docelowo chciałby stworzyć osiedle z innowacyjnym wykorzystaniem zbiornika retencyjnego, który będzie zbierał wodę deszczową z osiedla i stworzy przestrzeń rekreacyjno-wypoczynkową wokół niego.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie 287 mieszkań. ZKZL ogłosiło przetarg na budowę, a rozpoczęcie inwestycji ma nastąpić jeszcze w tym roku. Budynki mają zostać oddane do użytku na początku 2022 roku.

Według założeń, przy ul. Opolskiej ma powstać niemal 1400 mieszkań komunalnych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA