Rekordowe zainteresowanie akcją sprzątania świata. Wolontariusze będą sprzątać Poznań w najbliższy weekend

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Ponad 120 zgłoszeń wpłynęło do organizatorów tegorocznej poznańskiej odsłony międzynarodowej akcji sprzątania świata. Jak przyznaje Wydział Gospodarki Komunalnej UMP, to rekordowe zainteresowanie ze strony wolontariuszy.

Międzynarodowa akcja została zainaugurowana w 1989 roku w Australii. W Polsce organizowana jest od 1994 roku. Tegoroczna edycja przypada w dniach 20-22 września.

Jak poinformował Wydział Gospodarki Komunalnej UMP, który jest koordynatorem poznańskiej odsłony sprzątania, w tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń wolontariuszy chętnych do wzięcia udziału w akcji.

Wśród ponad 120 zgłoszeń znalazły się m.in. osoby prywatne, pracownicy firm, inicjatywy sąsiedzkie, a także uczniowie ponad 50 poznańskich szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych, 15 szkół ponadpodstawowych i ośrodków wychowawczych, 6 szkół specjalnych, a także członkowie różnego rodzaju stowarzyszeń.

Miasto zapewnia akcesoria pomocne w sprzątaniu w tym worki i rękawiczki. Zebrane podczas akcji śmieci są wywożone do sortowni odpadów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA