"Afera mleczna" w Wielkopolsce. Do mleka jednej ze spółdzielni mleczarskiej dolewano wodę

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Poznańska policja zatrzymała 11 osób w sprawie oszustw, do jakich dochodziło na terenie Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Jak ujawniono w toku postępowania, do mleka dolewano wodę, co spowodowało wielomilionowe straty dostawców mleka.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu. Jak ustalono w toku śledztwa, grupa przestępcza dokonywała oszustw polegających na mieszaniu mleka z wodą. W ten sposób spowodowali wielomilionowe straty dla dostawców mleka.

W sprawie zatrzymano 11 osób, w tym kierowców cystern do przewożenia mleka zatrudnionych przez spółdzielnię mleczarską, a także rolników dostarczających mleko.

W toku postępowania zabezpieczono dokumentację rachunkowo-księgową, przewozową i laboratoryjną. Policja przeszukała m.in. szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa, a także dokonała oględzin 20 cystern do przewozu mleka.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono tymczasowo mienie podejrzanych: gotówkę i pojazdy na kwotę około 250 tys. złotych.

Podejrzani złożyli wyjaśnienia w sprawie i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Za oszustwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA