Zniknie jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Poznaniu

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Na jednym z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w Poznaniu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które mają zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Mowa o przejściu na ul. Hlonda, w rejonie rzeczki Główna oraz zjazdu na Wartostradę, gdzie piesi mają do pokonania łącznie aż siedem pasów ruchu.

Problem bezpieczeństwa na ul. Hlonda był omawiany wielokrotnie. Jak przyznaje ZDM, to temat często poruszany także podczas spotkań Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z uwagi na liczbę niebezpiecznych sytuacji, do których tam dochodzi.

Piesi chcący przedostać się na drugą stronę ulicy mają do pokonania trzy pasy ruchu z jednej oraz cztery (plus jeden awaryjny) z drugiej.

Na poziom bezpieczeństwa wpływ ma m.in. nadmierna prędkość z jaką porusza się część kierowców, a także fakt, że niektórzy z nich nie zatrzymują się przed przejściem dla pieszych. Często dochodzi tam do sytuacji, w której kierowcy na dwóch pasach zatrzymają swoje pojazdy, a kierujący jadący trzecim już nie i na dodatek porusza się z dużą prędkością.

Jak informuje ZDM, Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził projekt zmian organizacji ruchu w tym miejscu, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Problematyczne przejście zostanie zlikwidowane. Piesi będą mogli korzystać z przejścia podziemnego znajdującego się kilkanaście metrów od zamykanego lub z przejść naziemnych i z sygnalizacją świetlną przy skrzyżowaniach z ul. Bałtycką i Smolną.

Spółka zapewnia, że przejście podziemne o którym mowa zostało w ostatnim czasie wyremontowane. Powstało dojście do nowego osiedla mieszkaniowego, zamontowano elementy zabezpieczające i zadbano o możliwość swobodnego korzystania z niego przez osoby z dysfunkcjami ruchu i z wózkami dziecięcymi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA