Usprawnienia w organizacji ruchu na ul. Polskiej

Autor: Marta Kotecka fot. ZDM
REKLAMA

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, do końca września trwać będzie korekta w organizacji ruchu oraz optymalizacji jego sterowania w obrębie węzła ul. Polskiej. Wszystkie prace obejmować będą odcinek ul. Nowina - ul. Dąbrowskiego.

Nowością będą sygnalizatory dla pieszych i rowerzystów. Całość zostanie dostosowana do aktualnych przepisów. Największe zmiany czekają kierowców, jadących od ulicy 5 stycznia. Zlikwidowany zostanie bowiem sygnalizator kierunkowy (pozostanie jednak możliwość skrętu w lewo poprzez ogólny). Z tego faktu najbardziej powinni cieszyć się mieszkańcy korzystający z komunikacji publicznej - wyjeżdżające z ul. Nowina autobusy będą mieć wydłużony czas „zielonego” światła.

Ponadto poprawi się przepustowość ruchu pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Nowina a ul. św. Wawrzyńca. W związku z tym, kierowcy nie skręcą już w lewo z ul. Polskiej w ul. Dąbrowskiego. Ułatwi to przejazd pojazdom szczególnie od ul. Polskiej do ul. św. Wawrzyńca. Miłośnicy jednośladów otrzymają nowe przejazdy rowerowe, tuż przy przyjściach dla pieszych, w obrębie skrzyżowania z ulicą Nowina.

ZDM przypomina, że w czasie prac przy korektach mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu. Wszystkie informacje i aktualizacje dostępne będą na stronie internetowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA