Pomnik Hipolita Cegielskiego ma już 10 lat. Jutro oficjalne obchody

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Zdjęcia, setki informacji na naszych Facebookach. To wszystko pokazuje, że Pomnik Hipolita Cegielskiego jest bohaterem dla wielu zdarzeń w naszym życiu. Minęło już 10 lat od jego odsłonięcia. Będzie Hymn Polski, kwiaty, gratulacje i oczywiście nasi przyjaciele z dawnych lat. Wszyscy mogą przyjść. Spotykamy się  już w ten czwartek 19 września br. o godz. 12. bezpośrednio przy Pomniku usytuowanym na narożniku ulic Święty Marcin i Podgórnej (przy placu Wiosny Ludów).  

Przez tę dekadę Pomnik wpisał się na trwale w krajobraz miasta Poznania. Jest wizytówką Naszego miasta – zarówno dla samych mieszkańców jak i turystów.

Przypomnijmy, wartość historii budowy Pomnika Hipolita Cegielskiego polega na tym, że został przekazany w darze miastu Poznaniowi – jako symboliczny gest Nas wszystkich, w  tym Wielkopolskich Organiczników, którzy z inicjatywy Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego, przyczynili się do jego budowy.

Spotkajmy się 19 września pod Pomnikiem i świętujmy to, co w formie Pomnika uosabia najlepsze tradycje Poznania – stolicy Wielkopolski.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA