Kulturalny Stary Rynek podsumowuje tegoroczną edycję

Autor: A. Karczewska fot. Piotr Bedliński
REKLAMA

Około 10 tysięcy osób wzięło udział w niemal 80 wydarzeniach w ramach tegorocznej edycji cyklu Kulturalny Stary Rynek. Bezpłatne wydarzenia kulturalne w centrum miasta po raz kolejny cieszyły się zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych jak i tych starszych mieszkańców i turystów.

Kulturalny Stary Rynek to cykl wydarzeń kulturalnych odbywających się na Starym Rynku i w jego okolicach w weekendy podczas wakacji letnich.

W tym roku, w ciągu 12 tygodni trwania akcji, dla poznaniaków i turystów przygotowano prawie 80 atrakcji, w tym pokazów, warsztatów, spektakli, koncertów i zabaw. Wszystkie były dostępne bezpłatnie, a skorzystało z nich prawie 10 tysięcy osób.

W programie znalazły się atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Szczególnie dużym zainteresowaniem wśród tych pierwszych cieszyły się spektakle Teatru Fuzja, a także występy artystów ulicznych z Fundacji Pro Spin.

Nie brakowało fanów koncertów, które odbywały się przede wszystkim na Scenie na Quadro i pod Odwachem.

Wśród tegorocznych nowości znalazły się m.in. Siły Specjalne, czyli formacja stworzona z profesjonalnych artystów i osób, które z różnych powodów borykają się z wykluczeniem.

Piękno i tajemnice Poznania odkrywano za to podczas Fotospacerów Staromiejskich.

Producentem wszystkich wydarzeń w ramach Kulturalnego Starego Rynku była Estrada Poznańska. Mecenasem cyklu nad którym patronat objął prezydent poznania Jacek Jaśkowiak jest miasto Poznań.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA